دانش
صفحه اصلی > دانش > محتوای
عصاره Bacopa Monnieri چیست؟
- Jun 01, 2018 -

Bacopa monnieri (waterhyssop، brahmi، gratiola برگ چمنی، آب هززپ، گیاه فصلی، pennywort هند) یک گیاه سالم و خزنده بومی به تالاب های جنوب و شرق هند، استرالیا، اروپا، آفریقا، آسیا، و شمال و جنوب آمریکا Bacopa یک گیاه دارویی است که در آیورودا استفاده می شود، جایی که آن نیز به عنوان "برهمی" شناخته می شود، پس از برهما، خالق خدا از پانتان هندو.


Bacopa monnieri در حیدرآباد، هند

این گیاه غیر معطر است. برگ این گیاه ساقه دار، مستطیل و 4-6 میلی متر (0.26-0.14 در ضخامت) است. برگها داراي انعطاف پذیری هستند و بر روی ساقه مخالف (مخالف انحطاط) هستند. گل های کوچک، actinomorphic و سفید، با چهار تا پنج گلبرگ. توانایی آن برای رشد در آب باعث می شود گیاه آکواریوم محبوب باشد. این می تواند حتی در شرایط کمی لاغر رشد کند. انتشار اغلب از طریق قلمه ها به دست می آید.


به طور معمول در مناطق شهری در سراسر هند، نپال، سریلانکا، چین، پاکستان، تایوان و ویتنام رشد می کند. همچنین در فلوریدا، هاوایی و دیگر ایالت های جنوبی ایالات متحده یافت می شود که می توان آن را در یک شرایط آب و هوایی از طریق یک باغ یا حوضچه باغی رشد داد. این گیاه را می توان به صورت هیدروپونیک رشد داد.